Benegast Reduflux Chew Peppermint 20 PURUTABL
Tuotekoodi2106524
Saatavilla
Reduflux™ purutabletit ovat tehokas ja nopea helpotus närästykseen ja happamiin röyhtäyksiin. Happoja neuraloivat suolat ja vatsan limakalvoja suojaava alginaatti närästykseen ja happamiin röyhtäisyihin. Reduflux tuo nopean avun happovaivoihin ja vaikutus kestää neljän tunnin ajan.
Purutableteissa on makuna viilentävä piparminttu. Alumiiniton ja sokeriton. Sopii raskaana oleville ja imettäville
Annostelu
Aikuisille ja yli 12-vuotiaille: 2-4 tablettia aterian jälkeen ja nukkumaan mennessä oireiden mukaan. Ota vuorokaudessa korkeintaan 16 purutablettia.
Ainesosaluettelo
Yksi purutabletti sisältää: 250 mg Phycodol. Aineosat: phycodol (ruskoleväuute), natriumbikarbonaatti, kalsiumkarbonaatti, sorbitoli, piparminttuaromi, trikalsiumfosfaatti, magnesiumstearaatti, sukraloosi ja mikrokiteinen selluloosa.
Ainesosat ja koostumus
Raskaus ja imetys
Soveltuu käytettäväksi raskauden ja imetyksen aikana.